სიახლეები IT House-დან 13 მაისს, CCTV Finance-ის ცნობით, დღეიდან სამხრეთ კორეამ ოფიციალურად განახორციელა ცვლილება „საგზაო მოძრაობის კანონში“, რომელიც აძლიერებს შეზღუდვებს ერთკაციანი ელექტრო მანქანების გამოყენებაზე, როგორიცაა ელექტრო სკუტერები: ეს მკაცრად არის აკრძალულია ჩაფხუტის ტარება, ხალხთან ერთად ველოსიპედის ტარება, სასმელის შემდეგ ელექტრო სკუტერის ტარება და ა.შ. მართვის მოწმობა, სარგებლობის მინიმალური ასაკიც გაიზარდა 13 წლიდან 16 წლამდე და დარღვევებს ემუქრება 20000-20 ჯარიმა 10000 ვონიდან (დაახლოებით 120-1100 რუბლი).
სტატისტიკის მიხედვით, ელექტრო სკუტერებთან დაკავშირებული სერიოზული ავარიების წილი 4,4-ჯერ აღემატება ავტომობილებს. სწრაფი მართვის სიჩქარის, ცუდი სტაბილურობისა და ელექტრო სკუტერების ფიზიკური დამცავი მოწყობილობების არარსებობის გამო, უბედური შემთხვევის შემთხვევაში, ადვილია უშუალოდ ადამიანის სხეულთან შეჯახება და სერიოზული ტრავმის გამოწვევა.
IT Home-მ შეიტყო, რომ ამჟამად სამხრეთ კორეაში ელექტრო სკუტერების რაოდენობა 200 000-ს აღწევს, რაც ორ წელიწადში გაორმაგდა. მიუხედავად იმისა, რომ ინდუსტრია სწრაფად ფართოვდება, მკვეთრად გაიზარდა უსაფრთხოების უბედური შემთხვევების რაოდენობაც და მიაღწია თითქმის 900-ს მთელი გასული წლის განმავლობაში. გაიზარდა 3-ზე მეტჯერ.